Poznaj najskuteczniejszą metodę depilacji na świecie!

Marzy Ci się bezpieczna i bezbolesna depilacja? Chcesz raz na zawsze pozbyć się owłosienia na nogach czy pod pachami? A może przeszkadza Ci zlokalizowany nad górną wargą nieestetyczny wąsik? Z każdym z tym problemów uporasz się dzięki depilacji laserowej!

Na czym polega depilacja laserowa wykonywana w Klinikach Ziemlewski?

Istotą depilacji laserowej jest podgrzanie mieszka włosowego za pomocą specjalnie skondensowanej wiązki światła. Wiązka ta zostaje dobrana w taki sposób, by z jednej strony umożliwić laserowe usuwanie owłosienia, z drugiej zaś nie naruszyć przy tym okolicznych tkanek. Precyzyjne wykonanie tego zabiegu sprawia, że uszkodzeniu ulga jedynie sam mieszek, dzięki czemu przestaje produkować włosy.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Skóra poddawana zabiegowi powinna być czysta, sucha i niczym nieposmarowana. Dobę przed zabiegiem należy usunąć owłosienie z tych partii ciała, które będą depilowane.

Jak przeprowadzamy zabieg depilacji laserowej?

Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera diodowego Vectus™ innowacyjnego urządzenia wyprodukowanego przez amerykańską firmę PALOMAR. Laserem stopniowo nagrzewa się obszary poddawane depilacji prowadząc do trwałego usunięcia niechcianego owłosienia. Dzięki zastosowaniu w głowicy technologii Advanced Contact Cooling skóra chłodzona jest przez cały czas trwania zabiegu, co poprawia komfort procedury zabiegowej i samopoczucie pacjenta.

Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja lekarska, która pozwala poznać stan zdrowia pacjenta i jego oczekiwania związane z procedurą zabiegową.

Jak działa laser Vectus™?

Laser emitując łagodną, przenikającą przez skórę wiązkę promieni pozwala usunąć cebulkę mieszka włosowego. Urządzenie nie wpływa negatywnie na organizm, gdyż działa jedynie na barwnik włosa – melaninę. Działanie lasera Vectus™ opiera się na niszczeniu struktur włosa i mieszka włosowego za pomocą wiązki światła. Wytworzoną wiązkę energii pochłania barwnik włosa w wyniku czego zostaje ona zamieniona na ciepło, co sprawia, że macierz włosa ulega trwałemu uszkodzeniu, a on sam przestaje odrastać.

Do czego może zostać użyty laser Vectus™?

Ten nowoczesny laser znajduje zastosowanie w takich przypadkach jak:

– usuwanie owłosienia,

– depilacja pach,

– depilacja wąsika,

– depilacja nóg,

– likwidacja niewielkich przebarwień.

Jest to jedno z najskuteczniejszych urządzeń przeznaczonych do depilacji laserowej, co umożliwia stałe usunięcie owłosienia z każdej części ciała. Tradycyjne metody depilacji są nie tylko bolesne, lecz nie przynoszą również spodziewanych rezultatów. Ponadto jednym ze skutków ubocznych takiej formy walki z niechcianym owłosieniem mogą być reakcje alergiczne czy też wrastanie włosów. Alternatywą dla tego rodzaju zabiegów jest właśnie depilacja laserowa, która nie wpływa na funkcje organizmu i niszczy mieszek włosowy proporcjonalnie do jego wielkości i zawartych w nim elementów barwnikowych.

Jakie są efekty zabiegu?

Na to, jak skuteczna okaże się depilacja laserem Vectus™ istotny wpływ mają fazy wzrostu włosa – są to anagen, katagen i telogen. Najlepszych rezultatów można oczekiwać decydując się na zabieg wówczas, gdy włos znajduje się w fazie anagenu. Należy również pamiętać, że z uwagi na fakt, iż włosy nie rosną w równym tempie konieczne jest poddanie się serii zabiegów – wyjaśniają eksperci z Kliniki Ziemlewski.

Na ile zabiegów należy się zdecydować?

Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie w zależności od okolicy poddawanej depilacji laserowej, intensywności owłosienia i typu skóry. Zazwyczaj dla uzyskania zadowalających rezultatów wystarczające okazuje się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach 4-9 tygodniowych (przerwy pomiędzy poszczególnymi zabiegami zależne są m.in. od tego, które partie ciała poddawane są depilacji laserowej). W trakcie pierwszego zabiegu usuniętych zostaje około 40-60 % włosów, zaś seria zabiegów skutkuje likwidacją 92% owłosienia.

Jak będę czuć się po zabiegu?

Każda skóra reaguje indywidualnie na zabieg depilacji laserowej, jednak najczęściej zauważalnym skutkiem ubocznym tej procedury jest lekkie zaczerwienie i obrzęk skóry w depilowanej okolicy. Objawy te ustępują samoistnie po kilku dniach, chcąc zminimalizować związany z nimi dyskomfort zaleca się stosowanie preparatów regenerujących skórę.

Po zabiegu dobrze jest unikać gorących kąpieli, sauny i opalania. Niewskazane jest także noszenie zbyt obcisłej bielizny czy stosowanie kosmetyków z alkoholem (mogą one podrażnić skórę). Warto również pamiętać, by w przerwach pomiędzy kolejnymi zabiegami nie stosować innych metod depilacji – ostrzegają lekarze z Kliniki Ziemlewski.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

– ciąża,

– świeża opalenizna,

– bielactwo,

– łuszczyca,

– skłonność do przebarwień i powstawania bliznowców,

– terapia doustna retinoidami,

– padaczka,

– rozrusznik serca,

– cukrzyca,

– przerwana ciągłość naskórka,

– podrażniona skóra.

Skorzystaj z zabiegu depilacji laserowej wykonywanej w http://klinikiziemlewski.pl/ i odkryj sekret pięknej i gładkiej skóry!

Post Author: admin