kołdra silikonowa

Alergicy – Odpowiednia kołdra kluczem spokojnego snu

Jak wiadomo sen jest jednym z najważniejszych elementów życia każdego człowieka. To właśnie od niego zależy nasze samopoczucie oraz zdrowie. Jego niedobór może mieć poważne konsekwencje takie jak np. obniżenie odporności, depresję i wiele innych. Na jakość snu wpływa nie tylko wietrzenie pokoju, ale również korzystanie z odpowiedniej pościeli, dzięki której człowiek poczuje się komfortowo.

kołdra silikonowaWiele osób decydujących się na zakup kołdry, staje przed dylematem jaki rodzaj wybrać. Obecnie na rynku znajduje się bardzo dużo najróżniejszych pościeli.

Jedną z najpopularniejszych jest kołdra silikonowa. Co ją charakteryzuje? Dlaczego to właśnie ją warto kupić? Głównym powodem jest sposób jej wykonania. Wyróżnia się ona przede wszystkim tym, że jest niezwykle delikatna oraz miękka w dotyku. Dzięki swoim niezwykłym właściwością termoizolacyjnym pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę.

Jak sama nazwa wskazuje wypełniona jest włóknami silikonowymi, które są bardzo elastyczne. Dzięki takiemu wypełnieniu nie dochodzi do przegrzewania się ciała, zapewniona jest odpowiednia wentylacja. Tego rodzaju kołdry nie mają tendencji do odkształcania się.

Ze względu na swoje właściwości są one znacznie droższe niż tradycyjne pościele wypełnione poliestrem. Warto dodać, że kołdra silikonowa idealnie nadaje się dla alergików, ponieważ stanowi barierę ochronną przed kurzem, jak i bakteriami. Jeśli chodzi o utrzymanie czystości i świeżości to należy pamiętać, że kołdrę silikonową powinno się prać zgodnie z zaleceniami producenta lub korzystać z usług specjalistów. Dzięki temu nie dojdzie do jej uszkodzenia.

Nie jest ona trudna w utrzymaniu czystości. Większość producentów zapewnia, iż można ją prać w pralce, a nawet wirować. Oprócz tego warto również od czasu do czasu ją wietrzyć.
Dokonując wyboru kołdry trzeba zwrócić uwagę na jej wykonanie oraz wypełnienie. Warto zainwestować w dobrą silikonową kołdrę, która będzie służyła latami i da nam poczucie wygody oraz spokojniejszy sen. Można z niej korzystać o każdej porze roku.

Źródło: kołdra silikonowa – blog-antyalergiczny

Post Author: admin