Alergia na roztocza. Jak walczyć z problemem? (alsos.pl)

lergia na roztocza należy do jednej z najczęstszych przypadłości wielu Polaków. W połączeniu z uczuleniem na sierść zwierzęcą, czy też kurz, może przysporzyć całkiem nie małych problemów. Aby skutecznie walczyć z tym jakże palącym problemem należy postawić na kilka sprawdzonych i nader skutecznych rozwiązań. Po pierwsze niezbędne jest częste sprzątanie mieszkania, ponieważ roztocza mają doskonałą zdolność bardzo szybkiego namnażania. Poza tym bardzo istotne jest przystosowanie domu i wszelkich znajdujących się w nim przedmiotów użytku codziennego pod kątem alergii.

Alergia na roztocza

Jednym z najważniejszych artykułów, który umili sen, a jednocześnie pozwoli doskonale walczyć z dolegliwościami alergicznymi jest specjalna pościel . Zarówno kołdry jak i poduszki tego rodzaju wypełnione są naturalnymi materiałami, jak chociażby gęsi puch, które uprzednio zostają poddane obróbce termicznej w bardzo wysokiej temperaturze. Są one dostępne w wielu rozmiarach i opcjach zarówno całorocznej, jak i sezonowej. Tak więc chronią one nas nie tylko przed roztoczami, ale również przed chłodem. Bardzo dużą popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju oczyszczacze powietrza. Należy je dobierać pod kątem kubatury danego pomieszczenia. Naczelna zasada działania takiego sprzętu opiera się na filtrowaniu powietrza, w trakcie przepuszczania go przez specjalne kanały, w wyniku czego już po 15 minutach można cieszyć się niemalże idealnie czystym powietrzem w swoim domu.

Dodatkowo oczyszczacze są wyposażone w lampki w różnych kolorach, które wpływają kojąco i antystresowo na mieszkańców. Bez wątpienia to rozwiązanie jest jedną z najlepszych metod walki z roztoczami. Jako rozwiązanie doraźne można także pokusić się o zakup specjalnych sprajów do powietrza, które funkcjonują całkiem podobnie jak oczyszczacze, z tym że efekt ich użycia nie utrzymuje się zbyt długo. W sklepach wyspecjalizowanych w sprzedaży produktów antyalergicznych ( alsos.pl), znajdziemy także specjalne dodatki do prania, które doskonale usuwają roztocza z naszych ubrań czy też obuwia.

Źródło:
Alergia na roztocza – alsos.pl

Post Author: admin