Zakopane

Zakopane jest od lat znane jako zimowa stolica Polski, jednak turystów przyciąga również poza sezonem zimowym. Przez jednych traktowane jako atrakcja sama w sobie, a przez innych tylko jako baza wypadowa na wycieczki w Tatry, Zakopane przyciąga setki tysięcy turystów nie tylko z Polski, ale z całego świata.

Zakopane na lato
W Zakopanem wyznaczono punkty startowe dla około 20 szlaków turystycznych, z których zdecydowana większość prowadzi w różne miejsca Tatr, a niektóre w rejon Podgórza Spisko-Gubałowskiego. Większość szlaków jest dość krótka, ale ze względu na charakterystykę terenu dość wymagająca, aczkolwiek praktycznie żaden nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Jedynie zimowe wyprawy w Tatry wymagają lepszego zabezpieczenia ze względu na zagrożenie lawinowe lub trudne warunki na szlakach, ale latem tego problemu nie ma.

W Zakopanem odbywają się coroczne imprezy kulturalne, a dotarcie na nie nie jest trudne ze względu na dość dobre skomunikowanie z większymi miastami regionu, a w sezonie turystycznym także z większością dużych miast w Polsce.

Zakopane na zimę
Nie bez powodu Zakopane jest nieformalną zimową stolicą Polski. Duża ilość tras narciarskich oraz dobrze przygotowana baza sprzętowo-serwisowa sprawiają, że białe szaleństwo może tu ogarnąć każdego. Dla miłośników biernego sportu doskonałym pretekstem do odwiedzin w Zakopanem może być turniej pucharu świata w skokach narciarskich oraz wiele wydarzeń sportowych mniejszego kalibru.

Baza noclegowa
W Zakopanem baza noclegowa jest bardzo rozbudowana, a większość obiektów otwarta jest przez cały rok. Na turystów czekają zarówno niewielkie wille i pensjonaty, jak również luksusowe hotele, ośrodki wypoczynkowe i sanatoria. Jedynie w okresie zimowego szczytu turystycznego oraz przerwy świątecznej i noworocznej pojawiają się (też zwykle niewielkie) problemy ze znalezieniem zakwaterowania na miejscu, jednak w tych okresach zaleca się dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Informacji nt. wybranych obiektów bazy noclegowej udziela zakopiańska Informacja Turystyczna.


 


Źródło grafik:
lumipallo.fi
kultura.wp.pl
swsi.edu.pl
krzeptowki.pl
ilovezakopane.pl
zakopane.fr.pl

Post Author: admin