Piwniczna Zdrój

Piwniczna-Zdrój, a w zasadzie Piwniczna, bo taka jest właściwa nazwa miasta od 1998 roku, jest jednym z niewielkich, ale znanych miasteczek turystycznych małopolski. Zdobyła rozgłos dzięki zasobom wód mineralnych, które do dziś stanowią najcenniejsze bogactwo naturalne regionu, ale turystów przyciąga także zabytkami i dość dobrymi warunkami do uprawiania sportów zimowych.

Piwniczna na lato
Piwniczna zachęca do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Na obszarze gminy wytyczono bez mała 300 kilometrów szlaków turystycznych, ścieżki spacerowe, ścieżki do jazdy konnej oraz liczne obiekty małej architektury sportowej, w tym siłownie plenerowe. Jednym z największych magnesów turystycznych jest rzeka Poprad, po której organizowane są spływy łodziami i wzdłuż której dopuszcza się wędkowanie. W okresie wiosenno-letnim odbywa się w Piwnicznej sporo cyklicznych i epizodycznych wydarzeń kulturalnych.

Piwniczna na zimę
W wybranych sołectwach Piwnicznej, czyli Kokuszce, Wierchomli i Suchej Dolinie zimą panują dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. W regionie działają wyciągi orczykowe, talerzykowe i krzesełkowe, a na stokach narciarskich Wierchomli i Kokuszki zainstalowano sztuczne oświetlenie oraz aparaty naśnieżające. W okolicy nie brakuje wypożyczalni i serwisów sprzętu, a także szkółek narciarskich.

Baza noclegowa
Jak na miasteczko liczące niewiele powyżej 5000 stałych mieszkańców, baza noclegowa jest dobrze rozwinięta. Część obiektów ma charakter całoroczny, a wybrane otwarte są jedynie w okresie zimowym. Wiele miejsc noclegowych znajduje się w budynkach w ścisłym centrum, a prywatne kwatery można bez większego problemu wynająć także w okolicy ważniejszych tras narciarskich i przy szczególnie popularnych punktach turystyki pieszej. Standard jest zróżnicowany, w większości obiektów warunki są dobre, a liczba miejsc – poza zimowym szczytem turystycznym – pozwala na znalezienie noclegu także osobom, które nie dokonały wcześniejszej rezerwacji. Podstawę bazy noclegowej tworzą obiekty prywatne o małej lub średniej liczbie łóżek.


 


Źródło grafik:
byway.pl
iskra.piwniczna.com
piwniczna-zdroj.com
urlopwpolsce.pl
miejsca.net

Post Author: admin