płytki saloni

Domowe sposoby na konserwację płytek

płytki saloni

Saloni Ceramica jest jednym z najbardziej lubianych oraz popularnych producentów zajmujących się tworzeniem zarówno płytek podłogowych, jak i ściennych. Wyróżnia je nie tylko wspaniała jakość, ale również ogromna gama kolorów oraz wzorów płytek. Decydując się na zakup płytek należy pamiętać o tym, iż trzeba je regularnie czyścić oraz konserwować. W jaki sposób o nie dbać? Co zrobić, aby nasze wnętrze zawsze wyglądało pięknie i czysto?

multigres - płytki saloniTe pytania zapewne zadaje sobie wiele osób. Na rynku istnieje wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji płytek. Ich wybór zależy od tworzywa, z którego są wykonane. Warto także skorzystać z prostych domowych sposobów, które sprawią, że dane pomieszczenie będzie zawsze czyste i schludne. Jedną z najprostszych metod pomagających usunąć plamy z płytek jest stworzenie specjalnej mikstury. Można tego dokonać mieszając ze sobą np. wodę z octem, sodą oczyszczoną lub po prostu mydłem. Dobrze sprawdzi się także sok z cytryny.

Do czyszczenia płytek ceramicznych warto używać octu, wosku lub proszku do pieczenia. Własnoręcznie stworzony płyn można łatwo rozprowadzić za pomocą gąbki lub też szczoteczki do czyszczenia rąk i paznokci. Należy pamiętać o tym, że roztwór trzeba spłukiwać ciepłą wodą.

Aby nadać płytkom połysk można zastosować do ich czyszczenia najzwyklejszy płyn do mycia naczyń lub dokonać zakupu specjalistycznej emulsji. Fugi łatwo wyczyścimy za pomocą mieszanki proszku do pieczenia z wodą lub amoniaku. Warto zaznaczyć, że płytki najłatwiej czyści się po gorącej kąpieli, ponieważ unosząca się para sprawi, że brud będzie łatwiej schodził z glazury.

Jednym z najmniej znanych sposobów, lecz równie dobrym jest połączenie soli emskiej (można ją zakupić w aptece) z płynem do mycia naczyń. Po nałożeniu tej mieszanki należy ją spłukać ciepłą wodą. W przypadku, gdy na fudze pojawia się grzyb warto zainwestować w dobry środek do odgrzybiania. Dbałość o płytki to nie tylko ich czyszczenie, ale i konserwacja. Współczesne impregnaty tworzą barierę ochronną dla glazury. Pomagają one zachować ją w odpowiedniej czystości na dłużej oraz zapobiegają zarysowaniom. Do tego celu warto użyć środków ogólnodostępnych na rynku.

Odpowiednia pielęgnacja płytek sprawi, że będą one zawsze czyste i zadbane. Dzięki powyższym radom zachowają one swój piękny wygląd przez wiele lat.

Źródło: płytki saloni – multigres.pl

Post Author: admin