Kosmetyki do pielęgnacji dłoni

W zależności od pracy jaką wykonujemy oraz miejsca, w którym przebywamy zdarza się, że często myjemy ręce. Niestety woda (szczególnie ta twarda) wysusza skórę naszych dłoni. Te i inne czynniki powodują, że dłonie mogą być suche, szorstkie i popękane, dlatego bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do ich pielęgnacji.

Najlepiej rozpocząć przygodę z odpowiednim doborem kosmetyków od mydła, które stosujemy, ponieważ wiele z nich może powodować dodatkowe wysuszenie naszych dłoni. Najlepiej wybierać te naturalne, wyprodukowane na bazie tłuszczu roślinnego (a nie zwierzęcego).

Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji dłoni, który zawsze musi znaleźć się w kobiecej torebce to oczywiście krem do rąk. Rodzajów dostępnych na rynku jest bardzo wiele, a nasz wybór powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb:

  • jeśli potrzebujemy maksymalnego nawilżenie, powinniśmy szukać kremu, który będzie zawierał np. mocznik, olejek jojoba, aloes, pantenol i alantoninę;
  • jeżeli widoczne są pierwsze zmarszczki szukajmy w kremie olejku arganowego, masła shea, witaminy C i koenzymu Q10;
  • dla skóry z przebarwieniami najważniejsze składniki to wyciągi roślinne jak np.: z mącznicy lekarskiej czy ogórka;
  • zniszczona skóra potrzebuje witamin, olejków roślinnych oraz substancji kojących.

Dłonie są tą częścią ciała, która stale wystawiona jest na działanie czynników zewnętrznych. Latem: słona woda i słońce, zimą: mróz, wiatr – te wszystkie czynniki wpływają niekorzystnie na naszą skórę.
Warto również od czasu do czasu zrobić sobie domowe SPA dla dłoni. Niezbędne będą nam wówczas takie kosmetyki jak:

  • peeling/skrub do dłoni, dzięki niemu pozbędziemy się obumarłej warstwy naskórka
  • maska do rąk, pozwoli mam idealnie odżywić i nawilżyć skórę

Jeżeli mamy czas i możliwość to warto wiedzieć, że część z tych kosmetyków można zrobić samodzielnie w domu.

Stosując kosmetyki do pielęgnacji dłoni nie możemy oczywiście zapomnieć o paznokciach. Piękne i zadbane będą naszym idealnym uzupełnieniem, wręcz wykończeniem każdej kreacji.

Pamiętajmy!
Jak we wszystkim systematyczność jest najważniejsza, aby efekty działania były widoczne każdy kosmetyk do pielęgnacji dłoni musi być stosowany regularnie.

Post Author: admin