depilacja nóg

Depilacja nóg

Każda Kobieta chce mieć idealnie gładkie nogi jak najdłużej po depilacji, a co najważniejsze poświęcić na to jak najmniej czasu. Sposobów jest bardzo wiele, jednak każda z nas musi znaleźć ten idealny dla siebie. Wybór zależy od rodzaju owłosienia, progu bólu oraz możliwości finansowych.

Maszynka, jedna z najtańszych, najprostszych i najszybszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia. Jednak efekt nie utrzymuje się niestety zbyt długo, a jednocześnie łatwo może dojść do skaleczenia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów golarek, w zależności od kształtu, ilości ostrzy oraz ceny.

Depilacja chemiczna, czyli pianki, kremy i żele, które maja za zadanie rozpuszczenie włosków. Większość z nich działa na powierzchni skóry, jednak te posiadające silniejsze substancje docierają nawet do cebulki osłabiając ją, a tym samym opóźniając odrost włoska. Jest to sposób idealny dla każdej długości owłosienia, całkowicie bezbolesny, jego efekty utrzymują się przez ok. 3-4 dni, a nawet tydzień.
Depilator elektryczny, urządzenie wyrywające włoski wraz z cebulkami za pomocą obrotowych pęset. Zabieg jest bolesny, jednak wielu producentów proponuje różnorodne nakładki (masujące, chłodzące), które łagodzą ból. To co przemawia „za” dla tego rodzaju to długo utrzymujący się efekt od tygodnia do miesiąca.

Wosk, metoda tania, szybka, umożliwia depilację dużych partii ciała, praktycznie każdego obszaru. Polega na wyrwaniu włoska wraz z cebulką przy wykorzystaniu ciepłego wosku nakładanego z kierunkiem wzrostu włosków, a zrywamy w przeciwnym kierunku. Niestety jest to bardzo bolesny sposób i może powodować podrażnienia.


Pasta cukrowa, alternatywa dla wykorzystania wosku. Jest ona gęstsza niż wosk, dzięki czemu wnika w głąb mieszka włosowego. Usuwa się ją z kierunkiem wzrostu, a tym samy włoski same wychodzą. Zniwelowane jest tu podrażnienie i ból. Depilacja tą metodą polecana jest również przy krótkich włoskach.

Nitkowanie, do depilacji tą metodą potrzebujemy jedynie cienkiej bawełnianej nici (specjalnie do tego przeznaczone nici nasączone są często środkiem antybakteryjnym). Jest to prosty, bezbolesny sposób, wykorzystywany do depilacji płaskich, niewielkich powierzchni jak np. brwi, górna warga.

Jeśli masz już dość ciągłej depilacji, możesz spróbować pozbyć się zbędnego owłosienia na stałe. Wypróbuj jednej z metod epilacji, czyli metody trwałej depilacji, w której przebiegu wykorzystuje się właściwości prądu i lasera. Zabieg jest stosunkowo drogi jednak efekt utrzymuje się latami.

Gładkie nogi – atut każdej kobiety – depilacja to podstawa!!!

Post Author: admin