sprzęt turystyczny

Niezbędnik rowerzysty – co zabrać na długą wycieczkę rowerową?

Okres wiosenno- letni to czas, w którym wiele osób wybiera się na wycieczki rowerowe. Decydując się na długą wyprawę należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego sprzętu turystycznego.

Bardzo ważne jest, aby posiadać przy sobie takie elementy jak dętki, linki hamulcowe oraz szprychy. Oprócz tego każda osoba, która wybiera się na wycieczkę nie powinna zapominać o takich rzeczach jak pompka, smar, łatki oraz klej, które mogą okazać się niezbędne podczas „złapania gumy”. Cyklista musi posiadać sprawne oświetlenie przednie i tylne, bagażnik, zestaw kluczy przydatnych podczas drobnych usterek. Warto także zaopatrzyć się w lemondkę, dzięki której można odciążyć dłonie przyjmując pochyloną pozycję ciała. Zapewnia ona komfort jazdy, a co za tym idzie przyjemniejsze pokonywanie dalszych kilometrów.

sakwy rowerowe

Wybierając się w daleką podróż polecamy zaopatrzyć się w wodoszczelny worek transportowy oraz pokrowiec przeciwdeszczowy, który sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych. Wśród wielu gadżetów ogromną popularnością cieszy się mapnik rowerowy. Charakteryzuje się on wodoodpornością, a także łatwym montażem. Dla osób, które wolą bardziej nowoczesne rozwiązania polecamy uniwersalny uchwyt rowerowy, dzięki któremu nasz smartfon będzie zawsze na wyciągnięcie ręki. Wybierając się w daleką podróż rowerem nie można zapominać także o doborze odpowiedniego plecaka oraz namiotu i śpiworu. Warto również zainwestować w matę samopompującą. Jest ona niezwykle wygodna i poręczna. Dzięki piankowemu wykonaniu chroni przed zimnem i zapewnia komfort.

Dla miłośników grilla polecamy zakupienie przenośnego sprzętu do grillowania, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jak wiadomo długa wycieczka rowerowa wymaga dużego pokładu sił i energii, dlatego każdy kto decyduje się na wyjazd powinien dokonać zakupu odpowiedniego filtra do wody. Jest to niezwykle ważne w przypadku korzystania z wody z niepewnych źródeł. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest dobór wygodnej i ciepłej odzieży sportowej. Cyklista powinien zainwestować w odpowiednią bluzę, spodnie oraz czapkę. Zdaniem wielu ekspertów najlepsze są ubrania termoaktywne. Oprócz tego w wyposażeniu nie może zabraknąć rękawiczek i wygodnych butów.

Każdy, kto decyduje się na udział w długiej wycieczce rowerowej powinien dokładnie sprawdzić stan techniczny swojego roweru oraz jego wyposażenie.

 

Post Author: admin