odżywki na masę

Najlepsze odżywki na masę

Odżywki na masę to idealna propozycja dla tych kulturystów, którym zależy na błyskawicznym wypracowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Aby dokonać wyboru odpowiedniego produktu, warto odpowiedzieć sobie wcześniej na zasadnicze pytanie, a mianowicie: jaki jest mój główny cel i do czego będę dążyć. Należy również zasięgnąć wiedzy na temat bezpiecznego przyrostu masy, gdyż tylko dzięki temu zyskamy możliwość zakupu odżywki dostosowanej w 100% do naszych indywidualnych potrzeb.

Najlepsze odżywki na masę jakie możemy znaleźć na rynku zwiększają wytrzymałość i siłę mięśni, przeciwdziałają katabolizmowi, a także potęgują wydolność organizmu. Wszystkie zaopatrują nasz organizm także w dodatkową dawkę witamin i minerałów, które tracimy podczas wzmożonego wysiłku, a których brak może mieć wpływ na osłabienie kondycji, oraz ogólnej wydolności organizmu. Niektóre z nich posiadają w swoim składzie jedynie białko i węglowodany, inne natomiast opierają się tylko na kreatynie. Trudno zatem jednoznacznie określić, które z nich będą dla nas najlepsze. Kreatynę charakteryzuje jednak niezwykle wysoki potencjał anaboliczny, dzięki czemu możliwy jest ekspresowy przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej przy zwiększaniu siły, szybkości, jak i mocy. Odżywki zawierające w sobie kreatynę są pozbawiane białka, bądź też zawierają niewielką jego ilość. Jest to oczywiście zabieg celowy, bowiem spora ilość białka wpływa na tempo przyswajania węglowodanów prostych zaraz po treningu.

Popularnym środkiem na masą są jednak gainery, czyli wysokokaloryczne odżywki, które wpływają na rozbudowę mięśni i wyposażają je w dodatkową energię. Dodatkowo przyspieszają regenerację uszczuplonego glikogenu po ukończonym treningu siłowym. Gainery poleca się głównie szczupłych osobom, którym zależy na bardzo szybkim przybraniu na wadze. To głównie z myślą o nich opracowano produkt o wzmocnionej sile działania, zawierający w sobie znacznie więcej przyswajalnych białek i węglowodanów. Gainery jako odżywki wysoko węglowodanowe cieszą się od lat niesłabnącą popularnością nie tylko ze względu na szybkie działanie, ale również ze względu na posiadanie przez nie zróżnicowanych i słodkich smaków.

 


Źródło grafiki i produktów:
twoje-odzywki.pl

Post Author: admin