Cordura (greenside.pl)

W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni wybierając odzież kierują się nie tyle jej właściwościami wizualnymi, co praktycznym zastosowaniem, wytrzymałością materiału, a także jakością wykonania. Przeciętny przedstawiciel płci męskiej będąc na zakupach, zamiast podziwiać „tandetne” i krzykliwe wzory, skupia się bardziej na rodzaju tkaniny, z jakiej dany produkt jest wykonany, a także jej właściwościach i funkcjonalności.

Sklep greenside.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom każdego mężczyzny i oferuje im produkty najwyższej jakości, w tym również wykonane z tzn. cordury. Większość z nas na pewno nie słyszała o tej tkaninie. Nie dziwmy się. Dopiero ostatnio stała się ona dość popularna. Cordura są to teksturyzowane włókna poliamidowe wykorzystywane do produkcji jednych z najtrwalszych ubrań, butów, a także plecaków. Amerykańska firma DuPont stworzyła wyjątkową strukturę włókien posiadającą liczne zalety.

Cordura cechuje się dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych w tym deszczu, gradu, śniegu etc. Co więcej tkanina ta, dzięki swojej niepowtarzalnej wewnętrznej strukturze jest niesamowicie lekka. Każdy mężczyzna szukając produktu wysokojakościowego powinien zwrócić na nią swoja uwagę. Cordura jest kilkukrotnie mocniejsza od zwykłego nylonu, a nawet do kilkudziesięciu razy mocniejsza od poliestru i bawełny. Dodatkowym jej atutem jest szybkie schnięcie. Produkt ten idealnie nadaje się na dalekie i meczące wyprawy, przeprawy przez puszcze, a także inne ciężkie warunki.

Niestety w obecnych czasach bardzo modne są podróbki, zwłaszcza te chińskie. Nie posiadają one nawet w połowie tak znakomitych właściwości jak oryginał. Warto, więc kupować produkty wykonane z Cordury w renomowanych i sprawdzonych sklepach jak greenside.pl.

Ze względu na swoje właściwości cordura znalazła zastosowanie nie tylko w turystyce, ale również oporządzeniu wojskowym, wyprawowym i specjalnym. Wyróżniamy kilka grubości tej tkaniny. Każdy z Klientów sklepu może wybrać odpowiednią, zależnie od jego potrzeb. Co więcej greenside.pl oferuje nam dodatkowe sposoby wykończeń tej tkaniny, co pozwala zwiększyć jej właściwości użytkowe i wytrzymałość.

Post Author: admin